Kandidáti pirátů do europarlamentu


1. Marcel Kolaja
manažer v softwarové firmě
  • expert na technologie open source a bojovník za svobodný internet
  • spoluzaložil spolek Otevřená města
  • bývalý místopředseda České pirátské strany
2. Markéta Gregorová
brněnská zastupitelka
  • předsedá Evropské pirátské straně
  • pracovala jako marketingová a PR poradkyně
  • podporuje Erasmus+ a programy pro mladé
3. Mikuláš Peksa
poslanec
  • místopředseda České pirátské strany
  • ve Sněmovně působí v zahraničním výboru a výboru pro evropské záležitosti
  • vystudoval biofyziku a pracoval jako výzkumník a programátor
4. Lukáš Blažej
ústecký zastupitel a odborník na právo životního prostředí
  • získal Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci za rozkrytí řady kauz města Ústí nad Labem
  • opakovaně zastupoval české environmentální neziskové organizace při jednání na evropské úrovni
  • založil spolek Ústecké šrouby, který podporuje ochranu přírody a krajiny
5. Jana Koláříková
HR manažerka se schopností budovat kvalitní týmy
  • vedoucí personálního odboru Pirátů
  • věnovala se rozvojové vzdělávací práci v Malawi
  • má zkušenosti z neziskové organizace pracující s drogově závislými
6. Ondřej Kolek
technologický vývojář a chemik
7. Nina Špitálníková
koreanistka, autorka a členka výzkumného centra Peace Research Center Prague
8. Eva Tichá
ekonomka, protikorupční aktivistka, zastupitelka na Praze 6
9. Lukáš Lev Červinka
ústavní právník a analytik Asociace pro mezinárodní otázky
10. Michal Gill
Historik, překladatel a mediální poradce
11. Jiří Hoskovec
Forenzní specialista se zaměřením na finanční zločin
12. David František Wagner
Didaktik, poslanecký poradce, zakladatel kampaně Zachraňte internet
13. Michal Šalomoun
advokát se zaměřením na autorské právo
14. Magdalena Daňková
učitelka, zastupitelka města Plzeň
15. Matej Šandor
Právník a manažer
16. Linda Matušková
Podnikatelka a fotografka
17. Petr Jirman
Auditor Evropské komise
18. Dan Leština
Výzkumník a doktorand v oboru tropické ekologie
20. Hynek Melichar
Univerzitní pedagog mezinárodních vztahů a bezpečnosti
21. Jiří Jansa
Pojistný matematik a analytik
22. Jan Lička
Manažer logistiky průmyslové výroby
23. Michael Polák
Provozovatel optických a bezdrátových sousedských sítí,
24. Ladislav Koubek
Expert OSN na rozvojovou a humanitární pomoc
25. Pavel Tauer
Specialista na informační technologie
26. Šimon Barczi
Poradce v oblasti inovací pro start-upy
27. Miloš Vlach
Společník v softwarové firmě
28. Jiří Lehejček
Univerzitní pedagog dendrochronologie arktické tundry